پپسی بهتره یا کوکاکولا

بسم الله الرحمن الرحیم

تحریم اقتصادی اسرائیل راهکاریست که میتواند در عرصه ی اقتصادی و سیاسی برای کشورهای مسلمان بسیار مفید و مناسب باشد .

نه تنها تحریم نوعی مبارزه و مقاومت محسوب می شود بلکه به نوعی بیانگر این موضوع می باشد که اسرائیل مشروعیت این را دارا نیست که کشور های مسلمان با وی ارتباطات تجاری و اقتصادی برقرار کنند .

اما متاسفانه در سالهای اخیر برخی از کشور های مسلمان به صورت غیر مستقیم و با وجود واسطه دست به انجام اینگونه روابط می زنند و نه تنها رژیم صهیونیستی را در این مرادوات منتفع می کنند بلکه کشوری نیز به عنوان واسطه مبالغ کلان و هنگفتی را کسب می شود .

از کالاهای ساخت اسرائیل و یا کالاهایی که سازندگان و سرمایه گذاران آن صهیونیست ها و یهودیان هستند و رژیم صهیونیستی را از ساخت و فروش محصولات خود منتفع می کنند بسیار میتوان نام برد ولی از میان آنها دو محصولی که مد نظر بنده هستند دو شرکت نوشابه های کوکاکولا و پپسی هستند .

پس از پیروزی انقلاب اسلامی در ایران این دو نوشابه در ایران نه تولید و نه وارد می شدند و نه به فروش می رسیدند اما در سه سال پیش شاهد بودیم این دو محصول وارد بازار شدند و بازار نوشابه ی ایران را در قبضه ی خود در آوردند و با قرار دادی که با شرکت ساسان امضاء کردند تولید این محصولات تحت لیسانس کوکا و پپسی آغاز شد . اما می خواهیم بیشتر نسبت به این دو محصول آگاهی پیدا کنیم .

[تصویر: coca.jpg]


آرم این محصول که همان نوشته ی تحریری و سر هم انگلیسی Coca cola می باشد را بر عکس کنیم و خطوط تزئینی زائد را حذف کنیم شاهد دو جمله ی عربی میشود :

لا محمد ، لامکه
اگر می خواهید مطمئن شوید می توانید برچسب کوکا کولا را در مقابل آینه قرار دهید.

دو اصل بنیادین اسلام . پیامبر و همچنین شهر مکه که کعبه ، خانه ی خدا و قبله ی تمامی مسلمین جهان در آن واقع شده و به نوعی نماد اسلام است . این محصول بدین ترتیب این گونه نشانه گرفته است !

پپسی:


[تصویر: 82331482254216312415495381501946423120530.jpg]

برای نوشابه ی پپسی باید دقت بیشتری خرج داد . پپسی مخفف جمله ی انگلیسی :

Pay Every Penny to Save Israel


یعنی هر پنی را برای تامین اسرائیل بپردازید .

خب در کشوری مسلمان ، ما نوشابه های پپسی را می نوشیم بی خبر از اینکه ریال به ریال آن تبدیل به گلوله هایی می شود که در سینه کودکان ، برادران و خواهرانمان در فلسطین می نشیند و نه تنها اینگونه است بلکه دشمن خود را تقویت می کنیم .


مواردی که در رد سخن من مطرح می شود این است که اینها ساخت اسرائیل نیستند در همین ایران خودمان در مشهدالرضای خودمان تولید میشود !


جواب : اگر توجه کنیم روی همین نوشابه ها نوشته شده تحت لیسانس کوکا و یا پپسی یعنی فرمول ، مواد اولیه را از شرکت اصلی میگیرند و در ازای اینها قرار دادی منعقد می شود و پولی به طرف حساب داده می شود .

در ضمن نوشابه های فانتا و سپرایت تحت لیسانس کوکا و همچنین نوشابه ی میرندا تحت لیسانس پپسی می باشد !!


در آخر جمله ای از امام خمینی رحمة الله که این ایام مختص به ایشان می باشد :
«شما از خواب هایی که برای این کشورها دیده اند اطلاع ندارید ، اینجانب کرارا خطر دولت اسرائیل و عمال آن را به ملت گوشزد کردم که باید مقاومت منفی کنند و از معاملات با آنها احتراز جویند. » استفتائات مقام معظم رهبری :

س 262 : آیا وارد کردن و ترویج کالاهای اسرائیلی جایز است ؟


واجب است افراد از وارد کردن و ترویج کالاهایی که دولت حقیر اسرائیل از ساخت و فروش آن منتفع می شود خودداری کنند .س 263 : آیا برای مسلمانا خرید کالاهای اسرائیلی که در سرزمین اسلامی به فروش می رسند جایز است ؟

بر آحاد مسلمین واجب است که از خرید و استفاده از کالاهایی که سود تولید و فروش آنها عاید صهیونیست ها که با اسلام و مسلمین در حال جنگ هستند ، می شود ، اجتناب کنند .

سوالات 261 الی 270 کتاب اجوبة الاستفتائات مقام معظم رهبری بر این مسائل اختصاص داده شده است که خواندنش مفید و آگاه کننده است !
سندی دیگر بر محکومیت "کوکا کولا"

وزارت خارجه‌ی رژیم اشغال‌گر قدس در روزنگاری که برای سال 1345 منتشر کرده، شش واقعه را حیاتی خوانده است. مخالفت صریح شرکت کوکاکولا با تحریم اسراییل از سوی کشورهای اسلامی یکی از این وقایع است. این شرکت در سال 1356، به پاس سی‌سال پشتیبانی از رژیم صهیونیستی و مقاومت در برابر تحریم مسلمانان از سوی هیات اقتصادی اسراییل مورد تشویق قرار گرفت.
کوکاکولا در برابر دریافت 55میلیارد تومان معافیت مالیاتی، یک مجتمع تولیدی در زمین‌های یک روستای فلسطینی ساخته است. این شرکت میزبان و پشتیبان مالی اتاق بازرگانی اسراییل و آمریکا در سال 1380 نیز بود. استفاده از مواد سمی و مضر برای کودکان در کشورهای جهان سوم و به‌کارگیری گروه‌های شبه‌نظامی برای برخورد با کارگران معترض در کشورهای آمریکای جنوبی، موجب شده که محصولات این شرکت از سوی برخی از نهادهای مدنی جهانی تحریم شود.

متاسفانه شرکت خوشگوار مشهد با پرداخت سالانه بیش از یک و نیم‌میلیارد تومان به یکی از شعبه‌های کوکاکولا، محصولات این شرکت را تولید و توزیع می‌کند. مسئولان شرکت خوشگوار با درخواست مردم برای تحریم کوکاکولا مخالفت کرده‌اند.

پرونده‌ی سیاه کوکاکولا

• کارشناسان تغذیه مصرف کوکاکولا را برای کودکان و نوجوانان را مضر می‌دانند. مصرف این گونه نوشیدنی‌ها، مانع از جذب کلسیم، منیزیم، ویتامین A و B می‌شود.

• شرکت کوکاکولا از سال 1297 تا کنون از مواد اسیدی مضر برای تولید نوشابه استفاده می‌کند.

• این شرکت، از سال 1362 از شهد قندی گیاهانی که دچار تغییرات ژنتیکی شده‌اند، استفاده می‌کند. این مساله، سبب بروز خطر ابتلا به دیابت و چاقی مفرط می‌شود.

• بر اساس گزارش سال 1382 مرکز علم و محیط زیست که یک سازمان پژوهش علمی غیردولتی هندی است، نوشابه‌های کوکاکولا و پپسی که در این کشور تولید می‌شوند، حاوی آفت‌کش‌ها و مواد سمی‌ای چون د.د.ت هستند و حجم مواد سمی این نوشابه‌ها، سی‌برابر بیشتر از استانداردهای کشورهای اروپایی است. حتی محصولات این شرکت‌ها در آمریکا نیز حاوی این مواد نیستند.
پس از انتشار این گزارش، فروش شرکت کوکاکولا در آن سال، پانزده درصد کاهش یافت.
• سازمان غذا و داروی آمریکا، پس از بررسی‌های فراوان نوشابه‌های شرکت کوکاکولا در سال 1385، از وجود ماده‌ی سرطان‌زای بنزن در آن‌ها خبر داد.

/ 0 نظر / 25 بازدید